Zastosowanie manipulatorów do szyb
- Szczegóły
Manipulatory do szyb, czyli inaczej miniżurawie to urządzenia, służące przede wszystkim do transportu oraz montażu szyb i szkła, ale nie tylko. Dzięki opcji wymiennych przyssawek, posłużyć mogą także do transportu:
- granitu
- betonu
- płyt gipsowo- kartonowych, stalowych i drewnianych
- drzwi przeciwpożarowych
- dachówki.
Na jakim terenie jeszcze się sprawdzą?
Ogólna charakterystyka manipulatorów do szyb
Udźwig omawianych urządzeń wynosi zazwyczaj do 1 000 kg. Dynamiczne poziomowanie w obu poziomych osiach zapewnia urządzeniu zwrotność i precyzyjność. Ponadto urządzenia tego typu wywierają minimalny nacisk na podłoże.
Posiadają unikalną i kompaktową konstrukcję, są łatwe w obsłudze oraz mają możliwość pracy na trudnych nawierzchniach, w wąskich przejściach, w windach czy na balkonach. Gdzie jeszcze się sprawdzają?
Praca w trudnych warunkach
Wybrane modele omawianego typu urządzeń zaopatrzone zostały w gąsiennicowe podwozie, dzięki czemu można nimi manewrować na wszelkiego rodzaju terenach, a nawet schodach. Automatyczne poziomowanie manipulatora umożliwia pracą na zboczach lub nierównych powierzchniach. Nie musimy martwić się koniecznością ustawienie odpowiednich parametrów: maszyna automatycznie dostosuje się do pracy na wybranym podłożu.
Dzięki omawianym właściwościom manipulatory do szyb są w stanie z powodzeniem zastąpić ciężki sprzęt budowlany, w miejscach, gdzie jego użycie jest niemożliwe.
Zalet stosowania takich manipulatorów jest bardzo dużo. Przede wszystkim gwarantują bezpieczny transport, a następnie montaż szyb, eliminując ryzyko ich uszkodzenia, pęknięcia lub zarysowania. Praca z nimi jest nieporównywalnie szybsza, łatwiejsza i przebiega dużo sprawniej. Nawet jeśli ich kupno może okazać się sporym wydatkiem, warto w nie zainwestować; zakup z pewnością szybko się zwróci i opłaci, a my nie będziemy ponosić dodatkowych kosztów, związanych, na przykład z ewentualnym, nawet nieumyślnym uszkodzeniem szyby.